شادوبن چیست و چگونه از آن خارج شویم؟

شادوبن در اینستاگرام بیشتر برای جلوگیری از انتشار و رشد محتوا و یا حساب کاربری است که قوانین اینستاگرام را زیر پا گذاشته است. ما در این مقاله قصد داریم به دلایل شادوبن شدن یک حساب کاربری و البته راه‌های خارج شدن از این حالت منحوس، اشاره مختصر و البته مفیدی داشته باشیم. پس همراه ما باشید.

در ابتدا گفتیم شادوبن حالت اختصاصی برای حساب‌های کاربری است که به صورت کلی قوانین اینستاگرام را نقض کرده‌‌اند. در این صورت اینستاگرام اجازه نمی‌دهد محتوای شما در قسمت اکسپلور قرار گیرد و یا به عبارت دیگر کاربران پیشنهاد داده شود. همچنین استفاده شما از هشتگ‌ها بی‌اثر شده و محتوای شما نیز در آن هشتگ‌های انتخابی، نمایش داده نمی‌شود. همین موارد برای جلوگیری از رشد پیج شما کافیست! پس می‌تواند جریمه سنگینی برای حساب کاربری شما باشد.

دلایل متداول شادوبن شدن حساب‌های کاربری اینستاگرام :

  1. خرید لایک و کامنت و فالوور یا استفاده از ربات‌ها
  2. استفاده از ربات‌های ارسال اتوماتیک پست
  3. استفاده بیش از اندازه از هشتگ
  4. استفاده از هشتگ‌های ممنوع شده در پست‌ها
  5. ریپورت شدن حساب کاربری
  6. فعالیت‌های دستی ربات گونه

چگونه از شادوبن خارج شویم؟

۱-اتصال حساب کاربریتان را از ابزار‌ها و نرم افزار‌های جانبی قطع کنید

برای انجام این کار با استفاده از کامپیوتر وارد سایت اینستاگرام شده و همچنین وارد حساب کاربری خود شوید. سپس گزینه Edit your profile را انتخاب کنید. بعد از آن وارد گزینه Authorized Applications شده و سپس در این بخش دسترسی هر ابزار یا نرم افزاری را با انتخاب گزینه Revoke Access لغو کنید.

۲-هشتگ‌های غیر مرتبط، ناقض قوانین و ممنوع شده در پست‌ها را حذف کنید

پیشنهاد می‌شود تمامی هشتگ‌های پست‌های خود را در صورت امکان بررسی کرده و هر هشتگ غیر مرتبط، هر هشتگی که نقض کننده قوانین اینستاگرام است و همچنین هر هشتگی که محتوای شما در آن نمایش داده نمی‌شود را حذف کنید.

«نکته: در بیشتر موارد کاربران با رعایت ۲ روش بالا، از حالت شادوبن خارج شده‌اند و مشکلشان برطرف گردیده است. پس پیشنهاد ما در ابتدا رعایت موارد بالاست. همچنین قبل از اینکه سراغ راه حل‌های شماره ۳، ۴ و ۵ بروید حتماً موارد ۱ و ۲ را رعایت کنید»

۳-حساب کاربری خود را برای مدت کوتاهی از حالت بیزینسی به حالت شخصی تغییر دهید

یکی از راه‌هایی که کاربران به صورت عملی امتحان کرده و البته جواب نیز گرفته‌اند همین روش بوده است. اگر حساب کاربری شما بیزنسی بوده و درگیر چنین مشکلی شده‌اید پیشنهاد می‌شود برای مدت کوتاه ۳ الی ۵ روز، از حالت بیزنسی به حالت شخصی تغییر وضعیت دهید.

۴-مدت زمان کوتاهی هیچ فعالیتی در اینستاگرام نداشته باشد

یکی دیگر از راه حل هایی که به صورت میدانی موثر بوده نیز همین عدم فعالیت برای چند روز میباشد. هیچ گونه فعالیتی در اینستاگرام به خصوص فالوو یا آنفالو کردن اشخاص نداشته باشید و حساب کاربریتان را برای چند روز به خودش بسپارید. طبق گزارشات در اکثر موارد این موضوع جواب داده و از حالت شادوبن خارج خواهید شد.

البته این نکته نیز مجددا قابل ذکر است که نباید هیچ گونه فعالیتی داشته باشید. بهتر است برای چند روز اصلا وارد حساب کاربری مذکور نشوید.

۵-با پشتیبانی اینستاگرام تماس گرفته و مشکل را به آنها اعلام کنید

برای تماس با پشتیبانی اینستاگرام کافیست وارد برنامه شده و از طریق گزینه setting و همچنین گزینه report a problem و گزینه something is not work پیامی به اینستاگرام دهید. مبنی بر این که محتوای شما در هشتگ‌هایی که انتخاب کرده‌اید نمایش داده نمی‌شود. حتماً این موضوع را مد نظر داشته باشید که هیچ گونه حرفی از شادوبن نزنید.

البته پیشنهاد ما این است که ابتدا راه حل‌های قبلی را امتحان کرده و تمامی نکات گفته شده در آن‌ها را رعایت کنید و در آخر اگر مشکلتان رفع نشد با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید.

رفع شادوبن چه مدت ممکن است طول بکشد؟

رفع شادوبن زمان مشخصی نداشته و به بررسی اینستاگرام از حساب کاربری شما و تایید رعایت قوانین توسط شما برمی‌گردد. با رعایت راه حل‌های مذکور و طبق گزارشات، بین ۲ الی ۱۰ روز بوده و از این بیشتر نیز نمی‌شود.

کلام آخر

اگر قوانین نامکتوب و پیش پا افتاده اینستاگرم مثل عدم استفاده از ربات افزایش فالوور، نقض قوانین کپی رایت و … را به خوبی رعایت می‌کنید، هیچ نگرانی به خود راه ندهید و تمام تمرکزتان را روی رشد و توسعه حساب کاربری شخصی و یا کسب و کار خود بگذارید.

این نگرانی و استرس را زمانی باید داشته باشید که ریگی به کفشتان است و خودتان نیز خوب میدانید کجای راه را اشتباه رفته اید! به همین خاطر پیشنهاد اصلی ما رعایت همین قوانین پیش پا افتاده و همچنین فعالیت پاک در اینستاگرام است. دلایل رشد و موفقیت در اینستاگرام، در عین پیچیده بودن بسیار ساده است!

داشتن استراتژی محتوایی برای تولید محتوای با کیفیت در اینستاگرام و برنامه‌ریزی دقیق و سپس قدم برداشتن طبق برنامه از پیش تعیین شده، شاید به ظاهر مسیر طولانی تری برای موفقیت در اینستاگرام باشد، اما نتایج واقعی و موثری در پی داشته و به نتایج ساختگی و اغلب بی تاثیر می‌ارزد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.