دور زدن تحریم گوگل پلی

کاربران ایرانی به دلیل محدودیت‌های گوگل نمی‌توانند به درستی از فروشگاه گوگل پلی استفاده کنند. این استور اجازه دسترسی به اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را به کاربران نمی‌دهد. اما برای دور زدن تحریم گوگل پلی چه کاری باید انجام دهیم؟

روش دور زدن تحریم گوگل پلی Google Play

پلی استور یا همان گوگل پلی بزرگترین منبع و فروشگاه برنامه و بازی در اندروید است. گوگل پلی تنها فروشگاهی است که بر روی تمام دستگاه های تلفن همراهی که از اندروید پشتیبانی می کنند به صورت پیش فرض نصب شده است. در ادامه با روش دور زدن تحریم گوگل پلی آشنا خواهید شد.

پلی استور طرفداران بسیاری در تمام نقاط جغرافیایی دارد. اکثر مردم دنیا به دلیل به روز بودن و دسترسی عالی این فروشگاه آن را به عنوان بهترین فروشگاه برنامه و بازی انتخاب کرده اند. بسیاری دیگر هم به دلیل امنیت محصولات این فروشگاه از آن استفاده می کنند.

این فروشگاه از یک سپر ایمنی Google Play استفاده می کند که “سپر امنیتی گوگل پلی” نام دارد و می تواند در یک روز چندین بار تلفن همراه شما را اسکن کرده و با پیدا کردن برنامه های که آلوده هستند، آن را از گوشی شما حذف می کند. (حتی برنامه هایی که از فروشگاه دانلود نکرده باشید یا در فروشگاه نباشد)

همچنین هنگام نصب برنامه هایی که به امنیت دستگاه شما صدمه میزند به شما اخطار میدهد که استفاده از آن موجب چه ضررهایی می شود. البته ناگفته نماند که چون گوگل پلی زیرشاخه خود گوگل است طبیعی است که چنین قدرتی داشته باشد.

شاید برای شما هم پیش آمده است که در فروشگاه گوگل پلی مشغول گشت و گذار باشید و یا برنامه ای مدنظر دارید که به شما اخطار دسترسی به دلیل تحریم می دهد. مانند تصویر زیر:

روش دور زدن تحریم گوگل پلی (Google Play)

این خطا به این معنی است که شما به دلیل قرار گرفتن در لیست کشورهای تحریمی نمی توانید این برنامه را دانلود کنید.

برای رفع این مشکل گوگل پلی چه باید کرد؟

ابتدا به بخش Settings>Apps رفته و برنامه پلی استور را پیدا کنید.

روش دور زدن تحریم گوگل پلی (Google Play)

بعد از انتخاب برنامه گوگل پلی و ورود به تنظیمات اطلاعات برنامه در صورت وجود در نسخه اندرویدی شما به بخش Storage یا همان ذخیره سازی شده و در صورت عدم وجود از مرحله بعدی استفاده کنید.

روش دور زدن تحریم گوگل پلی (Google Play)

پس از انتخاب گزینه Storage گزینه Clear Cacheرا انتخاب کرده و حافظه کش گوگل پلی خود را پاک کنید.

روش دور زدن تحریم گوگل پلی (Google Play)

حالا با روش های عبور از تحریم(فیلتر شکن) دوباره به صفحه برنامه مورد نظر در گوگل پلی مراجعه کنید و دقت داشته باشید که موقعیت مجازی شما حتما کشوری انتخاب شده باشد که در لیست تحریم های گوگل پلی قرار نگرفته باشد.

امیدوارم از این آموزش لذت کافی رو برده باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.