علت محدود شدن کامنت اینستاگرام

در مقاله امروز نیوموج قصد داریم شما را با رفع مشکل کامنت گذاشتن در اینستاگرام آشنا نماییم. محبوبیت روز افزون شبکه اجتماعی اینستاگرام توجهات را به خود جلب کرده است ، تعداد کاربران این شبکه اجتماعی دردنیا بیش از یک میلیارد نفر و در ایران بیش از سی میلیون کاربر می باشد که می توان گفت حداقل از هر سه ایرانی ، یک نفر از این شبکه اجتماعی استفاده می نمایند. این میزان محبوبیت به دلیل اهمیت دادن موسسان اینستاگرام به نظرات کاربران خود و کنترل به موقع در هنگام بروز اتفاقات ناخوشایند می باشد ، این کنترل هم می تواند باعث امنیت کاربران شود و هم گاهی با اشتباهاتی که کاربران به صورت غیر عمد انجام می دهند باعث دردسر شود. اما ترفندهایی وجود دارد که می توان این محدودیت های ناخواسته را برطرف نمود. در خصوص مقاله امروز هیواتک و رفع مشکل کامنت گذاشتن در اینستاگرام نیز با همین مساله روبرو هستیم. هنگامی که اینستاگرام نشانه هایی از اسپم را توسط حساب شما ببیند به بلاک کردن اکانت شما اقدام خواهد کرد. زمانی که از طرف حساب کاربری شما در اینستاگرام انتشار اطلاعات هرز، ایجاد مزاحمت برای دیگر کاربران، ارسال بیش از حد کامنت یا انتشار بی رویه پست و یا ساختن اکانت های فیک مشاهده شود، دسترسی شما به لایک کردن، فالو کردن، پیام دادن به افراد و کامنت گذاشتن محدود می شود. بنابراین می بایست با ترفند هایی به اینستاگرام ثابت کنید که این محدودیت برای حساب شما اشتباها منظور شده است.

بدترین قسمت ماجرا هم این است که قبل از ایجاد این محدودیت ، اینستاگرام هیچ اخطاری به شما نشان نمی دهد. اما خبر خوب اسن است که دستورالعمل هایی وجود دارد که در صورتی که آن ها را دنبال کنید ، برای خارج شدن سریع تر از بلاک اینستاگرام شانس بیشتری خواهید داشت.در مقالات قبلی نیوموج به تفصیل در خصوص ترفند های این شبکه اجتماعی محبوب صحبت کرده ایم که برخی از آن ها را در ذیل مشاهده می فرمایید. با مطالعه این مقاله نیز با ما همراه باشید تا با چگونگی رفع مشکل کامنت گذاشتن در اینستاگرام آشنا شوید.

علت محدود شدن کامنت اینستاگرام

برای جلوگیری از فعالیت روزافزون اسپمر‌ها، اینستاگرام الگوریتم‌ های جدیدی را به وجود آورده است که سعی در شناسایی و حذف چنین افراد یا اکانت‌هایی از این شبکه‌ی اجتماعی را دارند. این الگوریتم‌ ها فعالیت کاربران را رصد می ‌کنند و آن ‌هایی که فعالیت غیرطبیعی دارند را با محدودیت مواجه می ‌کنند. ابتدا لازم است به دلایل محدود شدن کامنت اینستاگرام بپردازیم تا با شناخت کامل این دلایل ، ضمن جلوگیری از ایجاد این محدودیت بتوانیم در صورت ایجاد این محدودیت توسط اینستاگرام خود را هر چه سریع تر از این مشکل رها کنیم. این دلایل عبارتند از :

اگر اینستاگرام اقدامات اسپم گونه از طرف حساب کاربری شما مشاهده نماید به مسدود کردن اکانت شما اقدام خواهد کرد که منجر به بلاک شدن کامنت در اینستاگرام می شود. در ادامه برخی از دلایل بلاک شدن کامنت در اینستاگرام را نام خواهیم برد:

– تشخیص ربات بودن به دلیل عدم انتشار پست توسط اکانت اینستاگرامی شما
– تشخیص ربات بودن به علت عدم تکمیل حساب کاربری
– انتشار پست های متعدد و بی رویه
– لایک کردن بیش از حد پست های دیگران
– فالو کردن بی رویه حساب های دیگر
– تکرار بیش از حد کامنت، ایموجی و …
– منشن کردن بیش از حد افراد
– عدم توجه به قوانین اینستاگرام
– عدم استفاده مناسب از ربات های لایک و فالو اینستاگرام

اگر هر یک از این اعمال از طرف حساب کاربری شما مشاهده شود ممکن است سریعا از طرف اینستاگرام با محدودیت مواجه شوید که یکی از این محدودیت ها ، محدودیت در کامنت گذاشتن می باشد. در صورتی که در خصوص نحوه بستن کامنت اینستاگرام سوالی دارید ، مطالعه مقاله بستن کامنت اینستاگرام را به شما پیشنهاد می نماییم. در ادامه با روش های حل مشکل کامنت گذاشتن در اینستاگرام با شما همراه خواهیم بود.

روش های حل مشکل کامنت گذاشتن در اینستاگرام

حال که با دلایل محدود شدن کامنت اینستاگرام آشنا شدید ، نوبت به آشنایی با روش های حل این محدودیت فرا می رسد. روش های پیشنهادی ما برای رفع این محدودیت عبارتند از :

– در صورت تازه وارد بودن در اینستاگرام ، بلافاصله ‌شروع به فالو کردن و ارسال کامنت و لایک به ‌صورت مداوم نکنید و حتما در بدو ورود به این شبکه سعی کنید عکس‌ ها و مطالب خود را پست کنید ولی در فالو کردن نیز عجله نکنید.

– روند ارسال کردن پست ‌های خود را قطع نکنید و این کار را به طور مداوم انجام دهید ، حداقل ۲ پست در ماه می‌تواند کافی باشد.

 

 

مشکل کامنت گذاشتن در اینستاگرام
 

 

– بیش از حد از لایک استفاده نکنید. حد مجاز لایک کردن ۳۵۰ لایک در هر ساعت است ولی توصیه‌ می شود که به این عدد نزدیک هم نشوید .

– افراد را بدون وقفه Follow نکنید و این کار را  را به مرور زمان انجام دهید.

– ارسال کامنت‌ های یکسان برای افراد مختلف را متوقف کنید. اگر چنین کاری را انجام دهید الگوریتم‌های اینستاگرام شما را به عنوان یک اسپمر خواهند شناخت که مدام در حال ارسال تبلیغات خود هستید که چنین خطایی ممکن است شما را از از کامنت گذاشتن محروم کند.

– افرادی را که در فالورهای شما نیستند را منشن نکنید. با انجام چنین عملی ممکن است شما به عنوان یک اسپمر شناخته شوید. همچنین حتی اگر افرادی که فالور شما هستند را می‌خواهید منشن کنید، نباید این تعداد در هر کامنت بیشتر از پنج نفر باشد.

– در استفاده از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های شخص ثالث دقت بیشتری کنید. اپلیکیشن‌های شخص ‌ثالث برای اینستاگرام وجود دارند که ممکن است در صورتی که از آن‌ها استفاده کنید، به جای شما لایک کنند، فالو کنند یا حتی جایی کامنت بگذارند ، بنابراین توصیه می‌شود از اپلیکیشن رسمی اینستاگرام استفاده کنید.

– پیشنهاد می شود حتما پروفایل خود را تکمیل کنید. زیرا اسپمر معمولا این کار را انجام نمی دهند. برای پروفایل خود عکس قرار داده و یک بیوگرافی کوتاه از خود قرار دهید.

 

 

 

 

– حداقل یک بار از اکانت اینستاگرام خود خارج و دوباره وارد شوید. برای log out کردن کافیست گزینه‌ی منو در گوشه‌ی صفحه را انتخاب کنید و سپس Log Out را لمس کنید. توجه کنید که نیازی به دیلیت اکانت اینستاگرام نمی باشد.
– به سراغ کامپیوتر خود رفته و با استفاده از نسخه‌ وب اینستاگرام، وارد اکانت خود شوید. برای وارد شدن به اینستاگرام نسخه‌ وب از طریق این لینک اقدام کنید و با این اینستاگرام نسخه‌ وب ، چند عکس را لایک کنید و اگر توانستید زیر یکی از عکس‌ها کامنت بگذارید.

– زمانی که حساب کاربری شما از طرف اینستاگرام مسدود شود در هنگام فعالیت برای ارسال کامنت، لایک کردن، فالو کردن افراد و پیام دادن به دیگران با پیام Action Blocked مواجه خواهید شد که معنی آن این است که اکانت شما از طرف اینستاگرام محدود شده است. پس از اینکه این پیغام نمایش داده شد، می توانید با لمس گزینه Tell Us به اینستاگرام در مورد اشتباه پیش آمده از سمت شما متنی را بفرستید. پس از آنکه گزینه Tell Us را انتخاب کردید، اینستاگرام از طریق آدرس ایمیل ثبت شده به شما پیامی ارسال می کند تا اطلاعات امنیتی خواسته شده را تکمیل کنید و پس از آن از شما درخواست عکس می‌ کند تا با مشاهده عکس از طرف شما اطمینان پیدا کند که شما یک فرد واقعی هستید. پس از انجام این مراحل، حساب کاربری شما توسط اینستاگرام طی چند روز دوباره فعال خواهد شد.

 

 

 

 

– هنگامی که دچار بلاک شدن کامنت در اینستاگرام شدید، می توانید از طریق تکمیل فرم رفع مسدودی که در وب سایت رسمی اینستاگرام وجود دارد درخواست خود را ارسال کنید. برای این منظور نیز می توانید به سایت اصلی و رسمی اینستاگرام مراجعه کنید و فرم گزارش حساب هک شده را تکمیل و ارسال کنید. ماهیت فرم این است که شما به اینستاگرام گزارش هک شدن حساب خود را خواهید داد که اکنون شخص دیگری به آن دسترسی دارد. در چنین مواقعی اگر اینستاگرام مطمئن شود که شما صاحب اصلی حساب هستید، حساب را پس از چند روز دوباره فعال خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *