روش رفع مشکل گوگل پلی سرویس در گوشی هواوی

این روزها گوشی های هوآوی از بهترین گوشی هایی که بین کاربرها محبوبیت خاصی دارد و نام آشنای برای  کسانی است که این روزها قصد خرید گوشی را دارند و یا در حال استفاده از گوشی های هوشمند هستند.

اما در نگاه اول، این آشنایی برند نه به دلیل محصولات و قابلیت‌های فوق العاده این برند گوشی است ، بلکه به دلیل تحریم‌هایی که علیه این شرکت وضع شده‌ است . همه ما میدانیم که بسیاری از ما به دلیل نبود پشتیبانی از سرویس‌های گوگل در گوشی های  هوآوی، حاضر نیستیم به سراغ این مدل گوشی برویم و از آنها استفاده کنیم. اما این دوره دیگر به سر آمده است ! در این مطلب،قصد داریم آموزش نصب گوگل در هوآوی بررسی کنیم . و به شدت پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید! و تا انتهای مطلب همراه کارشناسان فنی نیوموج کمک باشید.

 

مشکل گوگل پلی در هواوی چیست؟

همانطور که میدانید این اتفاق در سال ٢٠١٨ افتاد که کمپانی هوآوی، دسترسی کاربران را برای آنلاک کردن گوشی‌هایشان، محدود کرد، تا کاربر ها توانایی انجام این کار را نداشته باشند. و از آنجایی که که این مشکل گوشی های هوآوی بود، بسیاری از افرادی که قصد استفاده از کاستوم رام‌های AOSP را داشتند، شرو به استفاده از از برندها ی دیگر از جمله شیائومی کردند.

از آنجایی که قابلیت توسعه نرم‌افزاری با رام‌های شخصی توسط شخص ثالث که درواقع آنلاک کردن گوشی های  هوآوری را میطلبید در دستگاه‌های هوآوی کم‌رنگ شد بود و بسیاری از ما ترجیح دادیم دیگر به سوی این برند نیاییم و از برنده های دیگر مانند شیائومی استفاده کنیم .

اما  این تمام موضوع نیست بلکه مسئله اصلی در رابطه با شرکت هوآوی و  استفاده از گوشی های هوآوی چیز دیگری است. مسئله بسیار مهمی که ، باعث کابوس اصلی برای شرکت هوآوی آغاز شد چیز دیگری بود. آمریکا در سال ٢٠١٩ میلادی، اعلام کرد که هوآوی را تحریم کرده است.

از آنجایی که هوآوی مراوداتی که با دولت چین داشته، دولت آمریکا هوآوری را تحریم کرد، پس از این اعلامیه، ضرب الاجلی به هوآوی داده شد تا از سرویس‌های گوگل برای آخرین بار در گوشی‌های خود بهره بگیرد چرا که با آپدیت جدید دیگر سرویس گوگل بر روی گوشی های هوآوری در دسترس نخواهد بود.

 

علت مشکل گوشی هواوی در گوگل پلی چیست؟

البته اتفاقی که در نسخه جهانی گوشی Honor 9X افتاد این بود که ، هوآوی در هنگام تحریم‌ها نیز از ترفندی جالب البته باید بگویم  نسبتاً ناخوشایند استفاده کرد، کاری که هوآوری انجام داد این بود که به جای استفاده از تراشه های جدید ، با استفاده از تراشه‌های قدیمی‌تر و جا زدن گوشی‌ها به عنوان گوشی‌های از پیش تولید شده، میتوانست گوشی های رده بالای خود را هم بدون توجه به تحریمی که از طرف امریکا انجام شده بود با سرویس‌های گوگل وارد بازار جهانی کند ، حتما میدانید که  این گوشی با تراشه‌ Kirin 710F و بیلد نامبر مشابه با Psmart Z وارد بازار جهانی شد.

بنابراین باید در نظر داشته باشیم که آنر ٩ ایکس نسخه جهانی از سرویس‌های گوگل استفاده میکند.  در عوض، از آنجایی که بر روی گوشی‌هایی با تراشه‌ Kirin 810 و در همان زمان ، پشتیبانی نشدن تراشه های بالاتر از سرویس‌های گوگل، این اتفاق در آنر ٩ ایکس پرو رخ نداد به همین دلیل است که این گوشی آنر با گوگل پلی جهانی وارد بازار نشد .

دقیقا طی همین فرایند ، گوشی‌های جدیدتر که با تراشه‌هایی مانند Kirin 810 یا  Kirin 990 وارد بازار میشدند، دیگر نتوانستند از این ویژگی بهره ببرند و کاربرانی که از گوشی های هوآوری بالاتر استفاده میکنند دیگر دسترسی به سرویس گوگل پلی استور ندارند.

معرفی روش های نصب گوگل پلی در گوشی های هواوی

همانطور که میدانید بعد از این اتفاق ناخوشایند که برای این شرکت افتاد، هوآوی هزینه زیادی را صرف توسعه‌دهندگان خود در پلتفرم HMS کرد. جالب است بدانید که پلتفرم HMS، مخفف عبارت Huawei Mobile Services است.

که این پلتفرم جایگزین GMS یا همان Google Mobile Services در دستگاه‌های جدید هوآوی شده است . سرمایه‌گذاری عظیم هوآوی در محصولات نرم‌افزاری و اپ استور اختصاصی‌ا خودش باعث شد تا این کمپانی به رتبه بسیار خوبی در میان اپ استورهای جهان برسد. هوآوی در نوع خود، عملکرد بسیار خوبی برای مقابله با تحریم‌ها داشته است و این موضوع واقعا تحسین برانگیز است.

۱.استفاده از بیلدنامبر گوشی‌های قدیمی هوآوری و استفاده از GMS!

حالا، زمان آن رسیده است که از  ترفند قدیمی هوآوی استفاده کنیم و سرویس گوگل را در گوشی هوآوی خود داشته باشیم:

 

آموزش روش نصب گوگل در هوآوی 

در این آموزش به صورت تخصصی، می‌خواهیم به راه و روش نصب گوگل در هوآوی بپردازیم. بنابراین به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید.

این روزها، با خیلی با کاربرانی صحبت کردیم  که به دلیل عدم پشتیبانی گوشی های جدید هوآوی از سرویس‌های گوگل، نمیتوانند نرم افزار ها را از این سرویس نصب کنند بنابراین برای خرید این گوشی ها هم تعلل میکنند البته تا حدودی هم حق با شماست چون راه کارهایی که ارائه میشه روی برخی از گوشی ها قابل اجراس و روی برخی از گوشی ها کاربرد ندارد و باز هم ما نمیتوانیم مشکل عدم پشتیبانی هوآوری از سرویس گوگل را رفع کنیم . اما اگر این ترفند ها پاسخگو باشه برای خیلی از اپلیکیشن‌های کاربردی این گوشی ها  جایگزین‌های بسیار خوب و معتبری وجود دارد. حتی بسیاری از اپلیکیشن‌های گوگل، از جمله کروم و PDF خوان گوگل بدون نیاز به هیچ روشی در این گوشی‌های هوآوی قابل استفاده و نصب می‌شوند. برخی میگویند : در گوشی‌های هوآوی، حتی قابلیت سرچ در گوگل هم ندارید!

و این در حالی است که بسیاری از نرم افزارهای جایگزین و حتی برخی برنامه های گوگل، در این گوشی‌ها اجرا می‌شوند. حتی نرم افزار  گالری قابلیتی را فراهم کرده است تا بدون هیچ دردسری، تحت وب از اپلیکیشن‌های گوگل استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنم که اگر می‌خواهید گوشی جدیدی از هوآوی بخرید یا برایتان سؤال شده است که چطور دستگاه‌های هوآوی می‌توانند از GMS پشتیبانی کنند، از این راه استفاده کنید.البته در نظر داشته باشید که ، اگر آپدیت نسخه اندروید برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است که پیشنهاد ما هم به شما داشتن گوشی با آخرین آپدیت ها و کاملا به روز است ،  دستگاه‌های هوآوی گزینه مناسبی برای شما نیستند. اما ممکن است با آمدن سیستم عامل جدید یعنی  HarmonyOS، حال و روزگار این دستگاه‌ها دستخوش تغییراتی شود که تمامی کاربر ها بتوانند به راحتی ازاین گوشیها استفاده کنند .

 ۲ . نصب گوگل در هوآوی و خداحافظی با محدودیت‌های هوآوی با اپلیکیشن Gspace:

اپلیکیشن Gspace، راه حلی ساده و کاربردی برای دور زدن تحریم‌های نرم‌افزاری گوگل برای گوشی های هوآوی به شمار میرود. با نصب این اپلیکیشن کم حجم، می‌توانید به سادگی از پلتفرم GMS استفاده کنید.

 

۳ . دور زدن تحریم‌های گوگل علیه هوآوی با اپلیکیشن Gspace

آیا میدانید روش کار Gspace چگونه است ؟ خب اجازه دهید به صورت ساده برایتان توضیح دهم. Gspace با استفاده از تغییر API و بیلد نامبر گوشی شما، سرویس‌های گوگل را برای شما فعال میکند. همانطور که در بالا گفتیم اگر شما سرویس گوگل را بر روی گوشی خود ندارید به این معنی است  که گوشی جدید شما، از سرویس HMS استفاده می‌کند، بنابراین این نرم افزار بیلد نامبر گوشی را به یکی از گوشی‌های پشتیبانی کننده از GMS تبدیل میکند . با استفاده از بیلد نامبر، دستگاه به اپلیکیشن‌های گوگل شناسانده می‌شود تا بتواند از آن‌ها بهره بگیرد.

در نظر  داشته باشید که این تغییر بیلد نامبر هیچ آسیبی به گوشی هوآوی شما وارد نمی‌کند و تنها در خود برنامه کارایی دارد. این روش را بر روی گوشی Nova 7i پیاده کردیم. یکی از گوشی های محبوب و با ارزشی که از پلتفرم HMS که متعلق به خود هوآوی است استفاده می‌کند. به دلیل عدم پشتیبانی این گوشی از سرویس گوگل ، بسیاری از کاربران این گوشی را جزو اولویت‌های آخر قرار قرار داده اند. اما باید بدانید که با استفاده از Gspace، این امکان را به گوشی‌های جدید هوآوی اضافه کرد.

 

در این روش،کاری که ما انجام دادیم این بود که برنامه Gspace را بر روی گوشی Nova 7i با بیلدنامبر JNY-LX1 نصب و اجرا کردیم. چیزی که متوجه شدیم، این است که بیلد نامبر گوشی با بیلدنامبر میت ٢٠ پرو، یکی از گوشی‌های بهره‌مند از GMS، جایگزین شده است. بیلدنامبر جایگزین شده LYA-AL00 نام دارد.

تا اینجا، یک نکته عجیب وجود دارد. مدل نامبر مذکور، مربوط به رام چین میت ٢٠ پرو است! و همان‌طور که احتمالاً می‌دانيد، اغلب دستگاه‌های رام چین، از سرویس‌های گوگل پشتیبانی نمی‌کنند. اما این که چطور با این بیلدنامبر، می‌توان سرویس‌های گوگل را اجرا کرد، خدا می‌داند! و برای خود ما هم این مورد از عجایب محسوب میشود!!!

حال، با هم نمونه‌هایی از اجرای سرویس‌های گوگل بر روی نوا ۷i را ببینیم. به تصاویر زیر نگاه کنید

 

 

۴ . اجرای گوگل پلی گیمز در  Nova 7iبا تغییر بیلد نامبر گوشی هوآوی

همان‌طور که مشاهده میکنید ، گوگل پلی گیمز بر روی نوا ۷i اجرا شده است. بسیاری از کاربران دغدغه این را دارند که چطور باید حساب بازی‌های خود را روی گوشی هوآوی جدید خود انتقال دهند . با این روش شما می‌توانید با استفاده از اکانت توییتر خود، این کار را به راحتی انجام دهید. اما به جز آن، با استفاده از Gspace می‌توانید تمامی بازی‌های قبلی خود را با حساب گوگل خود در این گوشی نیز به سادگی اجرا کنید. و از بازی های گوشی خود لذت ببرید

 

۵ . اجرای پلی استور در نوا ٧ آی بدون گوگل پلی !!!

در این تصویر نیز پلی استور را اجرا کرده‌ایم تا شما مشاهده کنید هیچ مشکلی در نصب برنامه‌ها وجود ندارد و تمامی امکانات این نرم افزار به سادگی در دسترس کاربران این مدل گوشی هوآوی قرار گرفته است. گویا این گوشی از اول هم با GMS عرضه شده بوده است و تحریمی شامل حال آن نشده بوده !! چرا که به راحتی تمام اپ ها را اجرا میکند.

 

 

۶ . مشکل نصب گوگل پلی در گوشی هوآوی

یکی از مهم‌ترین ضعف‌های استفاده از این روش، این است که همچنان شما نمی‌توانید از Google Assistant استفاده کنید. زمانی که این نرم افزار را باز میکنید ، با اخطار گوگل اسیستنت مواجه میشوید که ، می‌گوید که دستگاه مورد نظر قابلیت استفاده از آن را ندارند. البته همه ما میدانیم که در برابر دیگر اپ‌های گوگل، گوگل اسیستنت اهمیت زیادی ندارد. اما همچنان برای بسیاری از کاربران، وجود این دستیار صوتی از مزیت استفاده از سرویس گوگل محسوب می‌شود.

 

مشکل گوگل اسیستنت در گوشی های هوآوی

با تمام این تفاسیر میدانیم که ، باز هم وجود GMS بر روی این دستگاه، یک پیشرفت بسیار بزرگ نسبت به قبل محسوب می‌شود. ما می‌توانیم بسیاری از امکاناتی که روی یک گوشی عادی هوآوری داریم را روی دستگاه‌های جدید هوآوی نیز داشته باشیم و از تمامی امکانات لذت ببریم.

 

۷ . نصب نرم افزار Gspace بر روی تمامی گوشی ها

به این مورد توجه کنید که ما این برنامه را تنها بر روی گوشی‌های هوآوی تست و بررسی کرده‌ایم. بنابراین نمی‌توانیم در مورد کارکرد این اپلیکیشن در دیگر گوشی‌ها هم نظری بدهیم.

البته این را هم بدانید که به جز نصب گوگل در هوآوی، می‌توان از این اپلیکیشن به عنوان فضای دوم هم استفاده کرد. با استفاده از قابلیت Clone یا شبیه‌سازی در Gspace، می‌توانید یک فضای جدید و جداگانه برای نصب واتس اپ، تلگرام و… داشته باشید و از اپلیکیشن ها به صورت چند نرم افزار استفاده کنید البته اگر تمایل به نصب دو تلگرام و یا نصب دو واتساپ داشته باشید میتوانید از آموزش های قبلی استفاده کنید

نرم افزار Gspace را چگونه دریافت کنم؟

به راحتی میتوانید این نرم افزار را دانلود و نصب کنید! با استفاده از اپ استور هوآوی، یعنی اپ گالری که هوآوری در گوشی های خود استفاده میکند، شما می‌توانید Gspace را دانلود و استفاده کنید. همچنین با کلیک بر روی این لینک، می‌توانید اپلیکیشن Gspace را مستقیماً از این اپ استور دانلود و نصب کنید. حجم این اپلیکیشن کاربردی برای نصب سرویس گوگل بر روی گوشی هوآوری شما تنها حدود ۶.۵ مگابایت است!

 

کار با نرم افزار Gspace در گوشی های هوآوری

پس از نصب این اپلیکیشن، می‌بایست منتظر لود شدن آن و همگام سازی این برنامه با گوشی باشید.

همچنین برای اجرای برنامه‌های ٣٢ بیتی نیز، راه سختی را پیش رو ندارید. کافی است نسخه ٣٢ بیتی Gspace را نیز از طریق این لینک نصب کنید که حجم بسیار کمی دارد. این برنامه با اپلیکیشن اصلی Gspace ادغام می‌شود.

 

 

۸ . نصب گوگل پلی در گوشی هواوی با کمک Google Installer

برای این کار کافی است مراحل ذیل را طی کنید.

 • ابتدا لازم است تا نصب از منابع ناشناخته را در گوشی هوشمند خود فعال نمایید برای این کار ابتدا به بخش تنظیمات (Settings) گوشی خود وارد شوید.
 • حال بر روی گزینه ی (Advanced Settings) ضربه بزنید.
 • در این مرحله باید از بخش امنیت (Security) بر روی گزینه ی فعال کردن نصب از منابع ناشناخته (Enable Installation from Unknown Sources) ضربه بزنید.
 • در این بخش اعلانی تحت عنوان این نوع پرونده می تواند به دستگاه شما آسیب برساند (this type of file can harm your device) نمایش داده می شود که باید بر روی گزینه ی (Ok) ضربه بزنید.
 • حال فایل Google Installer APK  را دانلود و نصب نمایید.
 • در این مرحله برنامه ی Google Installer را اجرا کرده و بر روی دایره ی آبی رنگ صفحه با نام (Install) ضربه بزنید.
 • با انجام مراحل بالا موفق به نصب گوگل پلی در گوشی خود شده اید.

 

۹ . نصب گوگل پلی در گوشی هواوی با کمک GSM Installer

 •  برای استفاده از این روش باید طبق مراحل عنوان شده در بالا نصب از منابع ناشناس را فعال کرده و در ادامه مراحل ذیل را طی کنید.
 • برنامه ی GSM Installer و فایل Google Play store APK  را دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب نمایید.
 • بعد از نصب فایل APK  برنامه ی گوگل پلی را راه اندازی کنید.

۱۰ . نصب گوگل پلی در گوشی هواوی با کمک Chat Partner

برای نصب گوگل پلی با کمک Chat Partner کافی است مراحل ذیل را طی کنید:

 • ابتدا برنامه Chat Partner را دانلود، نصب و اجرا نمایید.
 • حال در صفحه ی پیش روی بر روی گزینه ی (Detect Device ) ضربه بزنید.
 • در این مرحله باید در پنجره ی باز شده باید گزینه ی (Repair Now) را لمس کنید.
 • در این بخش پنجره ی (Activate device Administrator) به شما نمایش داده می شود، باید از بین گزینه های موجود بر روی گزینه ی (Activate ) در صفحه ضربه بزنید.
 • در آخر با یک بار ریستارت کردن گوشی می توانید به راحتی به گوگل پلی دسترسی داشته باشید.

 

 

۱۱ . نصب گوگل پلی در گوشی هواوی با کمک Googlefier

 • در این روش باید ابتدا اپلیکیشن گوگل فایر را دانلود و نصب نمایید.
 • مجوزهای درخواستی را به برنامه بدهید تا وارد مرحله ی بعد شوید.
 • در آخر با گذشت چند دقیقه و دنبال کردن دستورالعل های به نمایش درآمده می توانید تمامی برنامه های گوگل مانند یوتیوب، جی میل، گوگل پلی و… را بر روی گوشی خود داشته باشید.

لازم به ذکر است با کمک اپلیکیشن گوگل فایر امکان نصب اپلیکیشن های گوگل بر روی گوشی های هواوی و آنر مجهز به EMUI 10.1 و پایین تر را خواهید داشت.

نتیجه گیری در مطلب نصب گوگل سرویس در گوشی های هوآوی

این بود آموزش امروز ما که یکی از مسائل حائز اهمیت برای بسیاری از کاربران اندروید محسوب میشود، امیدواریم که ابهامات شما در مورد نصب سرویس‌های گوگل بر روی دستگاه‌های جدید هوآوی برطرف شده باشد. همانطور که مشاهده کردین نصب گوگل در هوآوی، راه و روش پیچیده و سختی ندارد. تنها لازمه داخل اپ استور گوشی های هوآوی یک برنامه سبک را دانلود  و نصب کنید و تمام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.