افزایش لایک اینستاگرام با چند ترفند ساده

با توجه به تغییرات اخیر الگوریتم های اینستاگرام ایجاد پست هایی که لایک واقعی دریافت کند نیازمند دقت صرف زمان طراحی مناسب می باشد،در ادامه به ده روش برای افزایش لایک در اینستاگرام می پردازیم:

۱-تصاویر مناسب و با کیفیت پست کنید.

مبادا فراموش کنید که عکاسی قبل از اینکه به یک ابزار بازاریابی تبدیل شود یک هنر بود. همگی باید این حقیقت را بپذیریم که گاهی اوقات ذائقه‌مان فراتر از مهارتمان پیش می‌رود.

در اینستاگرام، هیچ فضایی برای تصاویر «خوب» وجود ندارد. وقت آن رسیده که سطحتان را بالا ببرید. چه مسئله به این معنی باشد که یک دوره ی عکاسی را سپری کنید، چه به این معنا باشد که پول خرج کنید تا تجهیزاتتان را ارتقا دهید، به مزایای آن فراتر از سرگرمی نگاه کنید.

۲-استفاده از هشتک های مرتبط و مناسب

در اینستاگرام، بیش از هر بستر رسانه‌ی اجتماعی دیگری، هر هشتگی که استفاده می‌کنید پتانسیل آن را دارد که آن پست – و برندتان به طور کلی – را برای مخاطبان جدیدی باز کند. به استراتژی هشتگتان فکر کنید:

  • خیلی کلی هشتگ نگذارید اما خیلی هم جزئی نشوید.
  •       از تعداد موثری هشتگ استفاده کنید (مطالعات نشان می‌دهد که پست‌هایی با ۹ هشتگ بیشترین مشارکت را دریافت می‌کنند).
  •       آنها را در جای درستی قرار دهید (یعنی در بخش کامنت‌ها).
  •       یک هشتگِ برند شده درست کنید.

۳-استفاده از هشتک ها در استوری و بیو.

این مسئله صحت دارد که استوری‌ها و بیوها مستقیمأ لایک اینستاگرام دریافت نمی‌کنند اما با استفاده‌ی استراتژیک از هشتگ‌ها در هر دو بخش می‌توانید طرفداران جدیدی به طور رایگان دریافت کنید.

نکته مثبت: اگر می خواهید همه چیز را خوب جلوه دهید، می توانید هشتگ‌ها را در استوری اینستاگرام پنهان کنید.

۴-جامعه اماری پیج را برسی کنید

اطلاع از مخاطبان پیج یکی از راهکار های موثر برای شناخت سلیقه فالور های شما و در نتیجه افزایش لایک پست می باشد.در قسمت ادیت پروفایل در قسمت professional information اطلاعات مخاطبان شما درج شده است با دانستن سن و جنسیت مخاطبان خود میتوانید محتوای بهتری برای پیج خود انتخاب کنید.

۵-کپشن نویسی صحیح و مناسب

نوشتن کپشن‌های فوق‌العاده در اینستاگرام امری محرز است. سخت‌ترین بخش آن پیدا کردن بهترین کپشن برای برندتان است که البته فرق دارد.

مثلأ وقتی نوبت به نوشتن کپشن می‌رسد، کپشن کوتاه‌تر ضرورتأ بهتر نیست. اگر یک اینفلوئنسر مثل اینفلوئنسرهایی با اخبار زرد هستید، تعریف کردن یک روایت شخصی پیچیده در ده‌ها پست می‌تواند به شما کمک کند تا روابط عمومی خود را با فالوورهایتان را به حداکثر برسانید.

۶-مکانتان را تگ جغرافیایی کنید

علاوه بر تگ غذاها یا فضاهای کاری، تگ جغرافیایی محلی که در آن حضور دارید نیز می تواند افراد زیادی را به سمت شما و لایک کردن تصاویرتان بکشاند.

در ضمن، اگر یک برند با لوکیشن فیزیکی هستید، تگ جغرافیایی به شدت سودمند است است زیرا یک حس صمیمیت را ایجاد می‌کنید.

فقط بخاطر داشته باشید که از مختصات فیزیکی‌تان بر روی نقشه اطمینان حاصل کنید.

۷-به طور ثابت و پیوسته پست منتشر کنید

به عنوان یک برند در اینستاگرام، دوست ندارید فالوورهایتان را اذیت کنید اما نباید در ذهن آنها کمرنگ شوید. یک تقویم محتوا ابزار فوق‌العاده‌ای برای کمک به زمانبندی تعداد پست‌های لازم برای جلب توجه دیگران است، بدون اینکه کیفیتتان پایین بیاید.

اما بجای اینکه همه چیز را کنار بگذارید تا دو بار در روز پست منتشر کنید، پیشنهاد می‌کنیم از یک ابزار مدیریت رسانه‌ی اجتماعی استفاده کنید که پست‌های اینستاگرامتان را زمانبندی می‌کند. بدین ترتیب، می‌توانید فقط چند ساعت در هفته را صرف جمع آوری پست کنید و بقیه‌ی زمانتان را ذخیره نمایید و تعداد لایک‎های اینستاگرام را تماشا کنید. (یا هر کار دیگری که در این فهرست است را انجام دهید و کسب و کارتان را مدیریت کنید.)

۸-به زمان پست کردن مطالب دقت کنید

اینستاگرام پست‌ها را به ترتیب وقایع تاریخی نشان نمی‌دهد، بلکه الگوریتم آن جدیدترین پست را نمایش می‌دهد. یعنی اگر بخواهید جلوی چشم باشید، باید بدانید که مخاطبتان چه زمانی واقعأ در این اپلیکیشن حضور دارد.

۹-یک مسابقه لایک کنید و برنده شوید به راه بیندازید

مسابقه‌ها نیازمند برنامه‌ریزی هستند. اما یک مسابقه لایک کنید و برنده شوید یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش مشارکت در یک دوره‌ی زمانی مشخص است. کلید این مسابقه اطمینان از ارزشمندی جایزه‌تان برای مخاطبان است. جایزه‌تان باید به حدی خاص باشد که فقط طرفداران واقعی را جذب کند، نه افراد فرصت طلب را (یعنی پول نقد، تلفن همراه آیفون یا سفر به دبی را به عنوان جایزه در نظر نگیرید).

۱۰-از دیگران بخواهید دوستانشان را تگ کنند

این کار را برای پست‌هایی استفاده کنید که کاربران واقعأ می‌خواهند دوستانشان آن پست را تماشا کنند. همچنین شاید مجبور باشید یک دلیل نیز برای درخواستتان مطرح کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.